יוסי כהן - הדרכת טיסה מעשית ותאוריה    052-3658700    
      

אריק בידס
כמה מילים על קורס טיס

  אין לי מה להוסיף על מה שנאמר על יוסי כמדריך טיסה, רבים וטובים ממני עשו זאת, ואפשר לקרא ולראות זאת מתחת לתמונותיהם של כל הטייסים שסיימו.

בגיל 15 , התחלתי להתכתב עם יוסי דרך האתר שלו  ושאלתי הרבה שאלות שעניינו אותי. אני חייב לציין שיוסי ענה על כל שאלותיי ברצינות ובמקצועיות,  מבלי להתייחס לגילי הצעיר. היה ברור לי שכאשר אגיע לגיל המתאים, יוסי יהיה מדריך הטיסה שלי.

הגעתי אל יוסי בגיל שש עשרה ועשרה חודשים. היות והגעתי חודשיים לפני הזמן, נשלחתי על ידי יוסי ללמוד תיאוריה. בגיל 17 התחלתי את לימודי הטיס.

הייתי משוכנע שאני מגיע אל עוד "מורה" נוסף,  על עשרות המורים שהיו לי בבית הספר (ועדיין ישנם), והתחלתי לבדוק איך אני מוציא אותו מן הכלים! מה לעשות, כזה אני.

אתם יודעים, בבית הספר בו אני לומד, יש לי הסכם עם כל המורים שלי, ההסכם נקרא "תן וקח". תן לנו שקט, וקח את כל מה שאתה רוצה, רק תצא לנו מהעיניים!!!

בבית הספר זה עובד!! אצל יוסי זה לא!!!!!!!!!!!!!!!

אני נזכר, בערך אחרי כ-10 שעות טיסה עם יוסי, אחרי שהייתי משוכנע שהצלחתי לשבור אותו, אנחנו נכנסים לתחקיר אחרי הטיסה בחדר התדריכים, יוסי מישיר אלי מבט ואומר "שמע, אחד מאתנו עומד להישבר"!

אני מסתכל עליו במבט מלא סיפוק, ורואה בדימיוני איך שהמדריך שלי מתקפל (כמו כל מורי), ואז הוא ממשיך ואומר "אבל אני מבטיח לך שזה לא יהיה אני ..."

ברגע זה, הבנתי שנגמר הסיפור, ושאני צריך לקחת את עצמי בידיים, וכך היה.

הפרק הקצר שהיה לי בקורס הטייס הפרטי, הוסיף לי נדבך גדול מאוד. למדתי שחוץ מלהמריא ולנחות, צריך עוד כמה תכונות על מנת להיות טייס. את התכונות האלה רכשתי  (אני מקווה) בקורס הטייס.

קיבלתי את רשיון הטייס בגיל שבע עשרה וחצי, וכיום אני מוצא עצמי טס ברחבי כל המדינה, ממחניים בצפון, ועד אילת בדרום.

השבוע התחלתי את הקורס לקבלת הגדר מכשירים, בתקווה שאסיים עד הגיוס לצה"ל.  

אריק

אריק בסימולטור

 

הערת המדריך:

- לילה CVFR אריק בידס סיים את קורס המכשירים וקיבל הגדר מכשירים בתאריך 20.1.2006 וכמו כן הספיק לקבל הגדר

.מזל טוב לאריק ובהצלחה לקראת גיוסו לצה"ל בחודש מרץ הקרוב.