יוסי כהן - הדרכת טיסה מעשית ותאוריה    052-3658700    
      

אריק אדלר


5.1.2023 - מזל טוב לאריק אדלר על קבלת הגדר מכשירים היום
בשדה התעופה רמון!

 

5-6.9.2018 - הטיסה הבינלאומית הראשונה של אריק אדלר לקפריסין

 

 

ליוסי,

 

הגעתי אליך לאחר שהחלטתי לממש את חלומי להיות טייס.
לאחר שיחה קצרה, התיישרנו על מסלול 34 בחיפה והתחלנו בריצה על המסלול לעבר הרישיון המיוחל. הדבר הראשון שלמדתי הוא שלהטיס מטוס זה לא כל כך פשוט כפי שלעיתים נראה למי שצופה מהצד. ישנם דברים רבים שצריך לדעת, לזכור, לשנן ולהבין. צריך גם לפתח יכולת חלוקת קשב טובה שתאפשר לבצע פעולות רבות בו זמנית ויכולת לקבל החלטות חשובות באופן מיידי.
אתה מצדך דורש מקצוענות, חשיבה, הבנה ורצינות במהלך האימונים. ואתה גם מספק את מה שאתה דורש. אתה משקיע ומתאמץ מעל ומעבר כדי לתת לחניך את התנאים הטובים ביותר כדי להצליח בעולם הטיסה. גם בימים הקשים בהם כלום לא הולך טוב.

וכך התקדמנו בדרך. ולמדתי שהדרך לרישיון לא פחות חשובה מהרישיון עצמו. שלב הלימודים מספק חוויות שנשארות לכל החיים ובראשן טיסת הסולו הראשונה וניווט הסולו הראשון. אך גם את הדברים הקטנים זוכרים. למשל את ההמראה העצמאית הראשונה ואת הנחיתה העצמאית הראשונה. וכן גם את השלב בו כבר אפשר "סתם" לדבר על החיים ועל הפוליטיקה במהלך הטיסה כי כבר אין יותר הערות לשיפור.

יוסי נוהג לחלק מחמאות במשורה. אחת המחמאות המרגשות ביותר שזוכים לשמוע היא "היה ביצוע לא רע".  וכששומעים זאת מדי פעם במהלך הלימודים מרגישים בעננים - תרתי משמע. לעיתים נדירות גם שומעים "היה טוב מאוד" וזו מחמאה שגורמת להרגיש טוב במשך כל היום.

היום אני בעל רישיון טיס פרטי. ואני יודע שאני עדיין בתחילת הדרך. שלב הלימוד אינו הסתיים ואני ובטוח שנמשיך להיפגש מדי פעם לשיעורי טיס לשיפור מיומנות הטיסה וללמידת טכניקות חדשות. אני גם יודע שיש עוד הרבה יעדים להגשים בתחום.

אז זה המקום להודות על המסע המשותף שעברנו ושעוד נעבור ביחד. זהו מסע חוויתי שזוכרים לכל החיים. כמו כל מסע היו עליות והיו ירידות ולאורך זמן מרגישים את ההתקדמות ואת השיפור. תודה על השעות הרבות שבילינו יחד, על ההשקעה ועל החשיבה כיצד ניתן להיות טובים יותר.

-  אריק -

 

 22.5.2016 - מזל טוב לאריק אדלר על קבלת רשיון טייס פרטי!

 

15.8.2014 - מזל טוב לאריק אדלר על ביצוע סולו ראשון